Політичні інститути ставали більш складними і влада зосереджувалася в руках однієї особи. В аграрних суспільствах типовою стає монархічна влада. Влада монарха, звичайно, абсолютна: він буквально володів життям своїх підданих. В більш розвинутих аграрних суспільствах держава розгалужувалася на окремі соціальні інституції із складними механізмами судової та урядової бюрократії.
Вплив релігії, як беззаперечного джерела морального авторитету зменшується. Виникають світські ідеології, різні люди приходять до різних, іноді взаємовиключаючих, цінностей і вірувань. Значною мірою це відбувається під впливом науки як нова важлива соціальна інституція, оскільки технологічні нововведення залежать від розширення та вдосконалення наукових знань.
соціально – люди тісно пов’язані різними видами діяльності;
переслідують у житті різні цілі тощо. Світовий досвід свідчить, що запобігти самознищенню неоднорідного
б)опосередкований – вивчення патологічних відхилень, девіацій в суспільстві, по-третє – порівняння, співставлення різних типів суспільства, різних соціальних класів, людства та тваринних спільнот з метою виявлення спільних законів, по-четверте – історичне порівняння різних послідовних станів.
Поняття суспільства. Типи суспільства. Полюючі та збираючі суспільства. Городницькі суспільства. Аграрні суспільства. Індустріальні суспільства
Поняття суспільства найчастіше трактується як динамічна відкрита система, що має складну організацію, безперервно розвивається. Коротко перерахуємо її основні ознаки.
Там створювалися також і різні майстерні - для виготовлення зброї, а також особистого одягу для знаті, ювелірних виробів і та ін.
Люди в процесі життя постійно контактують один з одним. В основі будь-якого суспільства лежать суспільні відносини.
Аграрні суспільства. Аграрні суспільства - це суспільства, чиї виживання, головним чином, залежить від вирощування врожаю із застосуванням плуга і робочої скотинки. Використання плуга значно підвищило продуктивність землі; з його допомогою стало можливим вносити в землю глибше, ніж сягають корені рослин, добрива; а також переорювати бур’яни, що при цьому також стають добривом.
— єдність загальної системи цінностей (традицій, звичаїв, норм, законів, правил тощо).
Дослідники намагалися проаналізувати поняття “революція”, “демократія” тощо.
Полюючі та збираючі суспільства. Як бачимо з назви, це суспільство, чиє існування залежить від тварин і рослин, які його члени в змозі вполювати click here та зібрати. Усі суспільства використовували цю технологію виживання на початку свого шляху і ще кілька тисячоліть тому; навіть сьогодні існує купка ізольованих народів, таких як Аранда в Центральній австралійській пустелі, які залишаються на цьому рівні розвитку.
Ресурс спрямований на підтримку навчання та самоосвіти.